امروز: پنج شنبه, ۱۰ فروردین , ۱۴۰۲


مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی

                          به وبسایت مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران خوش آمدید

سمینار کاربرد هوش مصنوعی در علوم اعصاب

سمینار کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه علوم اعصاب در تاریخ سه شنبه 22 آذر 1401 در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی با ارائه جناب آقای مهندس بهزاد امانپور تشکیل خواهد شد. شرکت برای عموم علاقه مندان ازاد می باشد. لینک سمینار برای شرکت مجازی به ادرس ذیل می باشد:

https://vclass.tums.ac.ir/b/cla-qlu-zp1-uf7


پیام تبریک ارتقاء مرتبه از دانشیاری به استادی

 

با کمال مسرت، ارتقای مرتبه علمی اساتید گرامی مرکز ، سرکار خانم ها دکتر عفت السادات مرقاتی خویی و  دکتر زهرا خزاعی پور را از مرتبه دانشیاری به استادی تبریک عرض نموده، شادکامی، سلامت و توفیق روز افزون ایشان را در تمام عرصه های زندگی و موفقیت های علمی در کسب درجات علمی بالاتر از خداوند متعال خواستاریم.


انجام عمل نیمه تهاجمی آندوسکوپی ستون فقرات در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی

عمل نیمه تهاجمی آندوسکوپی ستون فقرات توسط آقایان دکتر جوادی، باباخانی و تیم اتاق عمل درد مرکز، در تاریخ هفدهم فروردین ماه هزار و چهارصد، با استفاده از تکنیک آندوسکوپی کامل بر روی آقای ۴۷ ساله انجام شد و ایشان ۳ ساعت پس از عمل ترخیص گردید. امکان انجام اعمال نیمه تهاجمی ستون فقرات با استفاده از سیستم فول آندوسکوپی، از بهمن ماه سال گذشته در اتاق عمل درد مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی وابسته به پژوهشکده بازتوانی عصبی، واقع در مجتمع بیمارستانی امام خمینی مهیا شده است. در برخی بیماران که از دردهای با منشا ستون فقرات رنج می‌برند، این تکنیک میتواند جایگزین جراحی های باز ستون فقرات باشد. از جمله این اختلالات بیرون زدگی و پارگی دیسک های کمری میباشد.عوارض پس از عمل در این تکنیک، شیوع کمتری نسبت به جراحی باز دارد و برگشت به زندگی عادی سریع تر اتفاق می افتد.


فیلم های آموزشی و کلیپ های صوتی در حوزه آسیب نخاعی و موضوعات مرتبط

مرکزتحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران جامعه معلولین ایران ،انجمن معلولان ضایعات نخاعی استان تهران ،  انجمن  جانبازان  نخاعی ایرانیان  ،بنیاد معلولین ایرانیان وانجمن برنا در حال برنامه ریزی برای تولید و انتشار فیلم های آموزشی و کلیپ های صوتی در حوزه آسیب نخاعی و موضوعات مرتبط با بهداشت روانی خانواده آنان می باشد. کلیپ صوتی تصویری راهکارهایی برای تحکیم خانواده ،حاوی توصیه هایی مفید برای علاقمندان به موضوع بهداشت روانی خانواده است .علاقمندان جهت دسترسی به این فیلم های کوتاه آموزشی از طریق لینک زیر به کانال مرکز ضایعات نخاعی در سایت آپارات مراجعه نمایند

نشانه های بیماریهای PTSD در افراد دچار آسیب نخاعی

واکنش های استرس در افراد دچار آسیب نخاعی

پیامد های دردهای مزمن در افراد دچار آسیب نخاعی

آثار واکنش های هیجانی در افراد دچار آسیب نخاعی

واکنش های هیجانی در افراد دچار آسیب نخاعی

قطع ارتباط مغز و نخاع در افراد چار آسیب نخاعی

رژیم غذایی در افراد دچار آسیب نخاعی

فیلم های آموزشی و کلیپ های صوتی در حوزه آسیب نخاعی و موضوعات مرتبط