امروز: دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰


مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی تهران

                                    به وبسایت مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی خوش آمدید

پیام تبریک

سرکارخانم دکتر نقدی و جناب آقای دکتر مظلومی

با کمال مسرت، ترفیع و ارتقاء حضرتعالی به درجه پرافتخار” استاد تمام ” که مبین مراتب تعهد، شایستگی وتجارب ارزنده جنابعالی در سطوح مختلف آموزش عالی کشور می باشد را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نماییم . بی شک جنابعالی از اساتید برجسته و خدوم جامعه دانشگاهی و یکی از چهره های ارزشمند و فرهیخته عرصه علم و دانش بوده که به حق از سرمایه های گرانقدر می باشید که همواره با تفکر علمی و مخلصانه در جهت اعتلای بار علمی ایران اسلامی گام برداشته و تلاش نموده اید . توفیق روزافزون جنابعالی را در تمامی مراحل از درگاه خداوند سبحان مسألت دارد.


نشست هم اندیشی تدوین سند برنامه ملی فعالیت بدنی مرتبط با سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران

نشست هم اندیشی تدوین سند برنامه ملی فعالیت‌های بدنی مرتبط با سلامت با موضوع ارائه راهکار‌های سازمان‌های متولی برای تحلیل وضعیت فعالیت بدنی در ایران، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 


از حرکات کششی چه میدانیم؟

حركات كششي در طول روز علاوه بر كاستن از خستگي ناشي از كار، نشستن و سایر فعالیت های روزمره به حفظ سلامت و انعطاف عضلات و تاندون هاي فرد نيز كمك مي‌كند.
در برنامه تمرینات، کشش اولین قدم است.کشش مانع سفتی عضله می شود و عضله و مفصل را در حالت انعطاف پذیر نگه می دارد. حرکات کششی جزء جدانشدنی تمرین های ورزشی هستند و از آسیب دیدگی جلوگیری می کنند. به انجام آن در قبل، بعد و در حین تمرینات خود ادامه دهید و به طور حتم هیچ گاه دچار گرفتگی و یا صدمات ورزشی در باشگاه نخواهید شد.

 


اثرات مثبت ورزش بر سلامت ذهن

در مورد اثرات مثبت ورزش بر سلامت مغز و سلامت روحی روانی مطالعات بسیاری انجام شده است و همگی آنها به تاثیرات مثبت این موضوع اشاره دارند. این مطالعات اثرات مثبت ورزش بر سلامت ذهن را از جنبه های مختلفی همچون اثرات آن بر خلق، افسردگی ، اظطراب، اعتماد به نفس و .. نشان داده اند. نکته ی جالب این است آخرین مطالعات حاکی از آن است که حتی ۱۰ دقیقه ورزش در طول روز آثار بسیار مثبتی بر روی عملکرد مغز دارد. مطالعات قبلی نشان داده بود که دنبال کردن یک رژیم ورزشی طولانی مدت اثر مثبتی بر مغز دارد. با این حال، مطالعه جدیدی در دانشگاه وسترن کانادا نشان می‌دهد که حتی ۱۰ دقیقه فعالیت‌های هوازی ما را در حل مشکلات کمک می‌کند و تمرکز ذهنی ما را بهبود می‌بخشد.