امروز: یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲


مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی تهران

                                    به وبسایت مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی خوش آمدید

آیین بهره‌برداری از طرح مرکز بازتوانی از راه دور پارک فناوری اطلاعات (فاوا)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی، این آیین در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ در سالن‌ همایش‌های پارک فاوا با حضور مدیران ارشد استانی، معاون امورهماهنگی اقتصادی استاندار البرز؛ نمایندگان نهادها و سازمان‌های دولتی، مدیران و رؤسای شرکت‌های فناور برگزار شد. مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان شریعتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برای اولین بار در کشور اقدام به راه اندازی مرکز توانبخشی از راه دور کرده و تحول بزرگی در حیطه توانبخشی بیماران رقم زده است.


امضای تفاهم نامه مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با موسسه فرهنگی ورزشی ایران خودرو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی این دانشگاه به عنوان یکی از مراکز فعال تحقیقاتی، آموزشی و درمانی در حوزه پزشکی ورزشی در راستای توسعه خدمات پزشکی ورزشی در کشور به ویژه در ورزش حرفه‌ای اقدام به همکاری با مجموعه های ورزشی در کشور کرده است.

در جلسه ای که روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ در باشگاه پیکان و با حضور دکتر رامین کردی، رئیس مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی و رئیس انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و دکتر محمد حسین پورغریب شاهی، متخصص پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر این انجمن و نیز اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئولان باشگاه پیکان برگزار شد، موضوعات مختلفی در حوزه پزشکی ورزشی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.اخبار

 • نشست هم اندیشی تدوین سند برنامه ملی فعالیت بدنی مرتبط با سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران

  نشست هم اندیشی تدوین سند برنامه ملی فعالیت‌های بدنی مرتبط با سلامت با موضوع ارائه راهکار‌های سازمان‌های متولی برای تحلیل وضعیت فعالیت بدنی در ایران، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

   

  بیشتر

 • از حرکات کششی چه میدانیم؟

  حركات كششي در طول روز علاوه بر كاستن از خستگي ناشي از كار، نشستن و سایر فعالیت های روزمره به حفظ سلامت و انعطاف عضلات و تاندون هاي فرد نيز كمك مي‌كند.
  در برنامه تمرینات، کشش اولین قدم است.کشش مانع سفتی عضله می شود و عضله و مفصل را در حالت انعطاف پذیر نگه می دارد. حرکات کششی جزء جدانشدنی تمرین های ورزشی هستند و از آسیب دیدگی جلوگیری می کنند. به انجام آن در قبل، بعد و در حین تمرینات خود ادامه دهید و به طور حتم هیچ گاه دچار گرفتگی و یا صدمات ورزشی در باشگاه نخواهید شد.

   

  بیشتر

 • ارتقای رتبه علمی دو عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی به درجه استاد تمامی

  براساس مصوبه ی نشست هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی تهران که ۱۰ مرداد ۹۷ برگزار گردید، دکتر رامین کردی و دکتر فرزین حلب چی از مرتبه ی دانشیاری گروه پزشکی ورزشی به مرتبه ی استاد تمامی گروه آموزشی مربوطه ارتقاء یافتند. اعضای مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی با کمال مسرت، این موفقیت را به جناب آقای دکتر کردی و دکتر حلب چی تبریک و تهنیت عرض می کنند.

   

   

  بیشتر