امروز: یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲


مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی

                          به وبسایت مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی ، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران خوش آمدید

جنبه های قانونی در پژوهش های کاربردی جراحی اعصاب

کنفرانس علمی یک روزه جنبه های قانونی در پژوهش های کاربردی جراحی اعصاب در مرکز تحقیقات برگزار خواهد شد. زمان برگزاری دوشنبه 11 اردیبهشت 1402 ساعت 13 الی 16:15 خواهد بود . علاقه مندان میتوانند جهت شرکت در این برنامه در سامانه آموزش مداوم پژوهشکده بازتوانی عصبی ثبت نام نمایند.


سمینار کاربرد هوش مصنوعی در علوم اعصاب

سمینار کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه علوم اعصاب در تاریخ سه شنبه 22 آذر 1401 در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی با ارائه جناب آقای مهندس بهزاد امانپور تشکیل خواهد شد. شرکت برای عموم علاقه مندان ازاد می باشد. لینک سمینار برای شرکت مجازی به ادرس ذیل می باشد:

https://vclass.tums.ac.ir/b/cla-qlu-zp1-uf7


پیام تبریک ارتقاء مرتبه از دانشیاری به استادی

 

با کمال مسرت، ارتقای مرتبه علمی اساتید گرامی مرکز ، سرکار خانم ها دکتر عفت السادات مرقاتی خویی و  دکتر زهرا خزاعی پور را از مرتبه دانشیاری به استادی تبریک عرض نموده، شادکامی، سلامت و توفیق روز افزون ایشان را در تمام عرصه های زندگی و موفقیت های علمی در کسب درجات علمی بالاتر از خداوند متعال خواستاریم.


انجام عمل نیمه تهاجمی آندوسکوپی ستون فقرات در مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی

عمل نیمه تهاجمی آندوسکوپی ستون فقرات توسط آقایان دکتر جوادی، باباخانی و تیم اتاق عمل درد مرکز، در تاریخ هفدهم فروردین ماه هزار و چهارصد، با استفاده از تکنیک آندوسکوپی کامل بر روی آقای ۴۷ ساله انجام شد و ایشان ۳ ساعت پس از عمل ترخیص گردید. امکان انجام اعمال نیمه تهاجمی ستون فقرات با استفاده از سیستم فول آندوسکوپی، از بهمن ماه سال گذشته در اتاق عمل درد مرکز تحقیقات ضایعات مغزی و نخاعی وابسته به پژوهشکده بازتوانی عصبی، واقع در مجتمع بیمارستانی امام خمینی مهیا شده است. در برخی بیماران که از دردهای با منشا ستون فقرات رنج می‌برند، این تکنیک میتواند جایگزین جراحی های باز ستون فقرات باشد. از جمله این اختلالات بیرون زدگی و پارگی دیسک های کمری میباشد.عوارض پس از عمل در این تکنیک، شیوع کمتری نسبت به جراحی باز دارد و برگشت به زندگی عادی سریع تر اتفاق می افتد.