امروز: یکشنبه, 4 آبان , 1399


مرکز تحقیقات مغز واعصاب تهران

سکته مغزی (استروک) و نورواینترونشن

 

ریاست بخش جامع استروک:

آقای دکتر مجید غفارپور
استاد گروه نورولوژی

مسئول بخش اینترونشن عروق مغزی:

آقای دکتر حسین قناعتی
استاد گروه رادیولوژی

مسئول مدیکال بخش جامع استروک:

خانم دکتر مژده قبائی
استاد گروه نورولوژی

سرپرستار واحد جامع استروک:

خانم مهناز واردی

 

 

مرکز جامع استروک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، مجری طرح ۷۲۴ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هفت روز هفته و ۲۴ ساعته آماده پذیرش بیماران در ساعات اولیه استروک  است تا بیشترین کمک درمانی را به این بیماران ارائه دهند.

در این مرکز خدمات پیشرفته تشخیصی و درمانی توسط پزشکان متخصص نورولوژی و نورواینترونشن و همچنین کادر ویژه مراقبت به بیماران ارائه می گردد. مرکز جامع استروک با تکنیک های جدیدی و توجه خاص به بیماران سکته مغزی بر اساس پروتکل های جهانی و مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل می کند.

 

این خدمات در دو واحد مجزا :

واحد جامع استروک Comprehensive Stroke Care Unit (cSCU)

واحد اینترونشن عروق مغزی Neurovascular Intervention Unit      ارائه می گردد.

 

لذا تمام بیماران سکته مغزی که واجد شرایط دریافت داروهای ترومبولیتیک وریدی و ترومبکتوم مکانیکی  هستند، در این مرکز طی ساعات اولیه سکته بستری می شوند.

بیمارانی که دچار خونریزی مغزی و ساب آراکنوئید و یا ترومبوز وریدی مغزی شده اند نیاز به مراقبت فوری دارند و در حین بستری تمام اقدامات تشخیصی و درمانی عروق مغزی برای این بیماران مدنظر می باشد.

در واحد اینترونشن عروق مغزی  خدمات الکتیو نیز برای بیماران با ضایعات عروق مغزی، AVM، آنژیوم و تنگی عروق  ارائه می گردد.

 

مرکز جامع استروک وابسته به مرکز تحقیقات بیماریهای مغزواعصاب است که  اقدامات و خدمات درمانی در این بخش بر اساس پروتکل های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد و  پذیرای ایده های پژوهشی و پیشنهادهای تحقیقاتی کلیه پژوهشگران علاقمند به تحقیق و پژوهش در زمینه سکته های مغزی می باشد.

 

برنامه درمانگاه سکته مغزی (استروک)