امروز: یکشنبه, 4 آبان , 1399


مرکز تحقیقات مغز واعصاب تهران

تغذیه در بیماریهای نورولوژی

 

 

خانم دکتر سماء بیطرفان، پزشک و متخصص تغذیه

(عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بیماری های مغزواعصاب)

CV TUMS

 

خانم زویا اصل مطلب نژاد (کارشناس تغذیه)

 

برنامه کلینیک تغذیه:

  • بیمارستان امام خمینی (ره)،  ساختمان بیماری های مغزواعصاب، طبقه اول

از روز دوشنبه الی چهارشنبه هر هفته کلینیک تغذیه مرکز تحقیقات در طبقه اول دائر است و به رژیم درمانی بیماران مبتلا به بیماری های مغز و اعصاب به شکل عمومی می پردازد.

نوبت دهی کلینیک تغذیه بیمارستان امام خمینی (ره)

 

  • بیمارستان امام خمینی(ره)، ساختمان بیماری های مغزواعصاب، مرکز جامع ام اس، طبقه ششم
  • روزهای شنبه

با توجه به اینکه مرکز جامع ام اس در مرکز تحقیقات بیماریهای مغزواعصاب در حال راه اندازی است، کلینیک تغذیه مرکز تحقیقات بیماری های مغز و اعصاب، روزهای شنبه هر هفته در طبقه ششم مختص مرکز جامع ام اس جهت ویزیت بیماران مبتلا به ام اس مراجعه کننده به این مرکز دائر خواهد شد. در این کلینیک علاوه بر ارائه خدمات رژیم درمانی به بیماران ام اس، نمونه گیری جهت انجام طرح های تحقیقاتی مصوب در دانشگاه با رضایت بیماران انجام خواهد گرفت.

 

  • بیمارستان شریعتی،  ساختمان کلینیک ویژه، طبقه اول، مختص بیماران ای ال اس
  • روزهای یکشنبه

کلینیک تغذیه ، روزهای یکشنبه هر هفته به دلیل همکاری با کلینیک چند تخصصی ALS جهت ویزیت بیماران مبتلا به ای ال اس مراجعه کننده به این مرکز در خیابان دوم ساختمان کلینیک ویژه بیمارستان شریعتی دائر است. در این کلینیک علاوه بر ارائه خدمات رژیم درمانی به بیماران ای ال اس، نمونه گیری جهت انجام طرح های تحقیقاتی مصوب در دانشگاه با رضایت بیماران انجام می گیرد.

***

سایر توضیحات:

علاوه بر خدمات مشاوره تغذیه و رژیم درمانی که در کلینیک تغذیه ارائه می شود، ثبت اطلاعات بیماران که شامل اطلاعات عمومی، اطلاعات مربوط به بیماری و اطلاعات تغذیه ای بیماران می باشد، در کلینیک انجام می گیرد که در طولانی مدت امکان استفاده از این داده ها در طرح های مصوب دانشگاه وجود دارد. (راه اندازی سیستم رجیستری تغذیه ای بیماران)