امروز: یکشنبه, 4 آبان , 1399


مرکز تحقیقات مغز واعصاب تهران

اختلالات خواب

 

ریاست کلینیک
جناب آقای دکتر خسرو صادق نیت

دستیاران فلوشیپ طب خواب
(دو فلوشپ داخلی و یک فلوشیپ از واحد بین الملل دانشگاه)
در این کلینیک مشغول فعالیت هستند.
مسئول اجرایی کلینیک: خانم مریم میر ابراهیمی

 

در کلینیک اختلالات خواب، مرکز تحقیقات بیماریهای مغزواعصاب، انواع تست خواب (پلی سومنوگرافی) اعم از:

– PSG  شبانه
– CPAP Titration
– MSLT سنجش خواب آلودگی روزانه
– Split Night
– MWT سنجش میزان توانایی بیدار ماندن انجام می گیرد.

 

– ویزیت بیماران دارای اختلالات خواب توسط فلوشیپ طب خواب روزهای دوشنبه و سه شنبه (صبح) است.

– همکاری و برگزاری همایشهای مرتبط با اختلالات خواب از جمله سمینار ریتم سیرکادین ، بزرگداشت روز جهانی خواب و کنگره دوسالانه اختلالات خواب
– آموزش تکنسین اختلالات خواب
– آموزش فلوشیپ طب خواب

 

دستگاه CPAP

دستگاه CPAP

سی پپ (پپ PAP) دستگاهی است که با استفاده از جریان هوای پایدار، مجرای تنفسی شما را در حین خواب به آرامی باز نگه می دارد. در نتیجه این عمل، شما می توانید براحتی نفس بکشید.

سی پپ (پپ PAP) دستگاهی است که با استفاده از جریان هوای پایدار، مجرای تنفسی شما را در حین خواب به آرامی باز نگه می دارد. در نتیجه این عمل، شما می توانید براحتی نفس بکشید. شما با یک ماسک بر روی صورت، و لوله خرطومی متصل به دستگاهی که در کنار تختخواب قرار می گیرد، به خواب می روید. انواع ماسک ها و دستگاه ها وابسته به روش درمان، تناسب ماسک با فرم صورت شما، و راحتی استفاده متفاوت است. استفاده از دستگاه سی پپ، روش درمانی پیشرو در بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب است و برای تمامی بیماران توصیه می شود.

دستگاه داخل دهانی

دستگاه داخل دهانی

دستگاه داخل دهانی، دستگاهی است که در طول خواب، درون دهان، بر روی دندان هایتان قرار می گیرد. این وسیله با نگه داشتن زبان در محل خود یا حرکت فک پایین به سمت جلو، از بسته شدن راه هوایی در حین خواب جلوگیری می کند.

دستگاه داخل دهانی، دستگاهی است که در طول خواب، درون دهان، بر روی دندان هایتان قرار می گیرد. این وسیله با نگه داشتن زبان در محل خود یا حرکت فک پایین به سمت جلو، از بسته شدن راه هوایی در حین خواب جلوگیری می کند. برخی از بیماران ترجیح می دهند تا از این دستگاه به جای دستگاه سی پپ (پپ) استفاده کنند. دندانپزشکانی که در شاخه پزشکی خواب آموزش دیده باشند، پس از انجام مراحل معاینه، برای موارد مبتلا به آپنه، می توانند این دستگاه را متناسب با درون دهان شما بسازند. دستگاه داخل دهانی برای موارد مبتلا به آپنه با شدت کم و متوسط و افرادی که تمایل به استفاده از دستگاه سی پپ (پپ) ندارند، پیشنهاد می شود.

 

اطلاعات بیشتر