امروز: شنبه, 24 آذر , 1397


مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه علوم پزشکی تهران

خبر ویژه

وبسایت تحقیقات ام اس دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی شد

نایب رییس انجمن ام اس: درمان قطعی ام اس ادعای غیرواقعی است

به گزارش خبرنگار پزشکی ایرنا، دکتر محمدعلی صحراییان در نشست خبری همایش روز جهانی انجمن ام اس ایران اظهار کرد : در همه کشورهای دنیا در خصوص بیماری های مزمنی که علم پزشکی پاسخ قطعی برای درمان آنها ندارد، به نسبت سطح دانش افراد جوامع مختلف، برخی بیماران به این نوع از درمان ها متوسل می شوند اما در نهایت نتیجه ای نمی گیرند.


«محمدعلي صحراييان» نايب رييس انجمن ام اس ايران در گفت وگو با «شرق»:«ام اس» الزاما بيماري خطرناكي نيست

اکنون دليل خاصي براي بيماري ام اس مشخص نشده است. در حقيقت ام اس يک بيماري چندعاملي است که عوامل محيطي، ژنتيک و گاها ويروس ها مي توانند در ابتلا به آن نقش آفريني کنند. طي دودهه گذشته شيوع ام اس در ايران به مرحله هشدار رسيده است به گونه اي که اين بيماري در ايران از شيوع پايين (12 مبتلادر صدهزارنفر) به شيوع متوسط حدود 40 تا 60 مبتلادر صدهزارنفر رسيده است.منطبق کردن زندگی با بیماری ام اس

افراد مبتلا به بیماری ام اس معمولا پیش از دریافت تشخیص بیماری ترکیبی از احساسات ناخوشایند را تجربه می کنند و پس از گذار از این دوره که همراه با شک و تردید می باشد تشخیص بیماری ام اس تایید می شود. این مسئله دشواری های خود را همراه می آورد و باعث بروز مجموعه ای از احساسات و عواطف می شود. وقتی از این افراد سوال می شود هنگامی که متوجه شدند مبتلا به بیماری ام اس هستند چه احساسی داشتند˓ بعضی از افراد می گویند که ترسی ناشناخته داشتند و بعضی دیگر نیز نگران از دست دادن استقلالشان بودند. عده ای دست به انکار زدند و قادر نبودند بپذیرند که مبتلا به ام اس هستند.