امروز: سه شنبه, 24 فروردین , 1400


مرکز تحقیقات ام اس تهران

        به وبسایت مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه علوم پزشکی تهران خوش آمدید

آشنایی با کرونا ویروس

کرونا ویروسها ، خانواده بزرگی از ویروسها هستند که منجر به طیف وسیعی از بیماریهای تنفسی از سرماخوردگی خفیف تا عفونتهای شدید نظیر نشانگان تنفسی حاد(MERS ) و نشانگان تنفسی خاورمیانه(SARS )  میتواند شوند . ویروس کووید-19 به عنوان آخرین کرونا ویروس شناخته شده ، بسیار مسری می باشد. 


تعیین ریسک ابتلا به کرونا ویروس در بیماران ام اس مراجعه کننده به بیمارستان سینا که در بازه ی زمانی سه ماه قبل و بعد از گسترش کرونا ویروس ، تزریق کورتون داشته اند.

مقدمه

در 7 ژانویه 2020 گونه ای جدید از کرونا ویروس شناسایی و عامل این بیماری ها شناخته شد و به نام کوید 2019 توسط سازمان جهانی بهداشت نامگذاری شد.

بعد از گذشت یکماه از گسترش این ویروس در چین، 25 کشور در سرتاسر دنیا شیوع آن را تایید کرده اند و سازمان بهداشت جهانی از اول فوریه 2020 وضعیت اورژانسی سلامت عمومی را در سطح بین المللی اعلام کرده است.


جلسه پایان سال ۱۳۹۹ در مرکز تحقیقات ام اس با حضور اعضای این مرکز برگزار گردید.

روز دوشنبه مورخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ جلسه ی پایان سال مرکز تحقیقات ام اس با حضور اعضای این مرکز برگزار گردید.


اطلاعات درباره ی فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه ی کویید-19

با توجه به بحران اپیدمی کرونا در کشو و لزوم استفاده از این شرایط ویژه بری معرفی توانمندی های علمی دانشگاه در عرصه بین الملل و انتقال تجربیات و متخصصین دانشگاه در این زمینه، معاونت بین الملل اقدام به ایجاد صفحه ویژه ای با عنوان TUMS COVID-19 به آدرس http://en.tums.ac.ir/en/content/248/tums-covid-19  نموده است که در آن فعالیت های مختلف دانشگاه در این زمینه به زبان انگلیسی معرفی شده اند که از آن جمله به معرفی وبینارها و دوره ها ی آموزشی، طرح های تحقیقاتی در حال اجرا، مقالات منتشر شده در این زمینه، پتانسیل های دانشگاه برای فعالیت های بین المللی مشترک و فعالیت های اجتماعی دانشگاه در این اپیدمی پرداخته شده است. این صفحه به صورت هفته ای دوبار بروزرسانی می شود.